Načítání dat...
EKOLOGICKÁ NEBO PŘÍRODNÍ KŮŽE?

EKOLOGICKÁ NEBO PŘÍRODNÍ KŮŽE?

Výběr správné kabelky je skutečně velkým tématem! O barvách, více i méně propracovaných madlech, vnějších i vnitřních kapsách, nastavitelných popruzích nebo napevno uchycených madlech se můžeme bavit hodiny. A nemluvě o materiálu, ze kterého byla kabelka vyrobena. Přírodní kůže? Snad spíše ekologická kůže? Zjistěte, kterou možnost je lepší zvolit!

Přírodní kůže - kabelka podšitá luxusem

Na prvním místě je přírodní kůže. Kabelky z ní vyrobené jsou považovány za luxusnější. Odkud pochází toto přesvědčení? Už jen pro prostý fakt jejich jedinečnosti. A někdy velmi přemrštěná cena!

Nikoho asi nepřekvapí, že výběr kabelky z pravé kůže musí jít ruku v ruce s naším přístupem k etickým aspektům tohoto tématu. Kabelky jsou obvykle vyrobeny z hovězí  či prasečí kůže. Je vhodné zdůraznit, že materiál získaný pro jejich tvorbu je jakýmsi „vedlejším produktem“ chovatelského procesu.

Kabelky z přírodní kůže mají mnoho výhod, díky čemuž jsou velmi oblíbené. Tím, že po nich sáhneme, si můžeme být jisti vysokou kvalitou, která zaručuje příjemné používání – po léta!

Je čas podívat se blíže na přírodní kůži a její vlastnosti po přetvoření do podoby kabelky.

Přírodní kůže – silné stránky

Kromě krásného vzhledu a špetky luxusu má přírodní kůže mnoho dalších předností, kterým se ekologická kůže (zatím?) musí klanět až k pasu. Především:

  • velká odolnost materiálu - i při každodenním používání. Přírodní kůže se vyznačuje variabilní roztažností, díky které snáze "padne" do ruky
  • Prodyšnost – ta je důležitá zejména v případě obuvi. Při výběru kabelky z přírodní kůže si však můžeme být jisti pocitem pohodlí při držení za rukojeti.
  • Jedinečný vzor - přírodní kůže má jedinečnou strukturu a vzor, ​​který u kabelek z eko kůže jen těžko najdete.

Víme však, že každá medaile má dvě strany, hůl má dva konce a přírodní kůže… dva aspekty při používání.

Pokud se rozhodneme pro nákup špičkového zboží, musíme se o něj náležitě starat. To, co je velkou výhodou daného materiálu, se při nesprávné péči může stát zhoubou!

Přírodní kůže je pružnější – doslova a do písmene. Velmi snadno reaguje například na vlhkost. Pokud nás při romantické procházce zastihne déšť, musíme si dávat pozor na kabelku z přírodní kůže!

Ekologická kůže - dobrá imitace přírody!

Ani ta nejkrásnější kabelka listonoška z přírodní lícové kůže nepřesvědčí zarytého ochránce práv zvířat o svých estetických a funkčních hodnotách. Naštěstí je nabídka kabelek z umělé kůže opravdu bohatá. A to s velkým „B“!

Můžeme si vybírat a přebírat v kabelkách listonoškách, které báječně reprodukují motiv hadí kůže, ačkoli žádnou z nich nikdy neviděly. Jsou to také módní a pohodlné každodenní kabelky, které dokonale napodobují své "kamarádky" založené na přírodních materiálech. Až člověk musí vážně zvažovat, pro kterou z nabídek se nakonec rozhodl - zda je to kabelka z aligátoří kůže nebo její eko verze!

Ekologická kůže - pohodlná a praktická

Ale především... etická. Jejím výběrem máme jistotu, že kvůli nám žádný tvor netrpěl. Alespoň ne kvůli skvostnému doplňku, který korunuje promyšlený styling.

Ekologická kůže je navíc doporučována pozornosti těch, pro které je důležitá cena - jde o ekonomičtější verzi luxusu, která nemusí ztrácet na stylu. Příklady nemusíte hledat daleko - tato značková dámská kabelka v nádherné lahvově zelené barvě se stane vaší láskou na první pohled. A na první zavěšení přes rameno.

Další silné stránky?

  • Ambivalentní vztah k povětrnostním podmínkám - ať svítí slunce nebo prší, naše kabelka vypadá skvěle a neztrácí své vlastnosti. Vlhkost pro ni není hrozbou a sluneční paprsky ji nezbavují základní barvy.
  • Bez nutnosti konzervace - pokud nepatříme do skupiny lidí, kteří se rádi o kupované věci starají – ekologická kůže kůže bude trefou do černého!
  • Povlak odolný vůči skvrnám – kůži aligátora pravděpodobně nebudeme ošetřovat houbičkou, když se nám na ni podaří rozlít kávu. Ekologická kůže s ní nebude mít takový problém. Při zmínce o kofeinu však s námi nepochybně ožije.

A zde se sluší zmínit i nevýhody - umělá kůže je tužší - v některých případech může být těžší ji dokonale splynout s naší rukou (v případě ucha).

Mělo by být také zacházeno s větší opatrností - tuhost materiálu může v extrémních případech a po dlouhé době intenzivního používání vést ke vzniku nevzhledně vypadajících prasklin.

Ekologická kůže je tenčí než přírodní kůže, proto je doba jejího použití většinou kratší. Sebevědomé značky kabelek však nabízejí ekologická řešení, která neztrácejí na kvalitě.

Stojí za to mrknout na tuto univerzální kabelku listonošku v zajímavém žlutém odstínu, které ráz dodávají frivolní střapce se stříbrnou úpravou. Tuto nabídku nelze přehlédnout. Obzvláště když se model nosí na rameni, takže problém tuhosti rukojeti a nepropouštění vzduchu je minulostí!

Navíc díky pečlivému zpracování a velmi dobré kvalitě masteriálu se kabelka z ekologické kůže prakticky nosí sama! Po dlouhá léta.

Přírodní kůže, nebo spíše eko verze - shrnutí

Výše jsme představili přednosti (a slabiny) jednotlivých materiálů, ze kterých vznikají mimo jiné i galanterní výrobky.

Už víte, že kabelka z přírodní kůže specificky voní (což může být její výhoda či nevýhoda), má strukturu a vzor, ​​který nelze zfalšovat a tomu odpovídá i vyšší cena. Stojí za ní kvalita a jedinečnost, za kterou jsou někteří lidé ochotni hodně zaplatit.

Na druhé straně pultu jsou v řadě řazeny kabelky z ekologické kůže. Odlišují se snad ony od svých kamarádek vytvořených přírodně? Na první pohled je těžké poznat, která kabelka je která!

Díky zázrakům techniky a stále větší přesnosti zpracování vypadá napodobenina často lépe než originál. Z tohoto důvodu se nemusíme bát, že by nedostatečně vyvinutý vzor prozradil ekologický původ materiálu.

Přírodní kůže nebo ekologická kůže – kabelka, která z nich vyhrává? Odpověď je jednoduchá – ta, která lépe odpovídá vašemu vkusu a očekávání – v širokém slova smyslu.

  • ro
  • sk
  • hu